Sos z płatków róży i czosnku niedźwiedziego

Z wyprawy „U źródeł” zorganizowanej przez Żywiec Zdrój, o której opowiem wkrótce, przywiozłam pyszny ser podpuszczkowy i aromatyczny olej od Dawida Łagowskiego z dodatkiem wędzonych warzyw. A że akurat żartowałam z teorii względności, to wdrożyłam w życie zakrzywienie czasoprzestrzeni, żeby wykorzystać jednocześnie składniki, które zazwyczaj razem nie występują. Bo wystarczy przejechać 70 km od Krakowa, żeby cofnąć się o dwa tygodnie. Przynajmniej jeśli chodzi o wegetację roślin 😉 Tym sposobem dysponowałam ostatnimi listkami czosnku niedźwiedziego, zaś po powrocie narwałam mojej ukochanej mocno pachnącej róży fałdzistolistnej. Wystarczyło tylko połączyć tych kilka składników.

ser podpuszczkowy, sos z czosnku niedźwiedziego i róż, roses and wild garlic sauce

Ser podpuszczkowy / róża / czosnek niedźwiedzi

ser podpuszczkowy
płatki róży Rosa rugosa
czosnek niedźwiedzi
olej z wędzonymi warzywami
sól

Płatki róży i listki czosnku niedźwiedziego posiekałam, zmieszałam z olejem, delikatnie posoliłam. Róż dałam więcej niż czosnku, żeby ich aromat nie przepadł. Ser miał sympatyczną kwasotę, więc już nie dodawałam niczego kwaśnego do sosu. Przy słodszym serze mogłoby się to okazać konieczne dla uzyskania równowagi smaku.

Jak widzicie z nazwą dania zainspirowałam się na modłę szefów kuchni 😉 Płatki róży naprawdę dobrze komponują się z daniami wytrawnymi, więc z czosnkiem stworzyły zupełnie wyjątkowy aromat, a wędzona papryka podkreśliła kwiatową dzikość sosu.

Smacznego!

Jedna myśl na temat “Sos z płatków róży i czosnku niedźwiedziego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s