Herbatka z liści poziomek

Zasadniczo jestem niechętna zjadaniu roślin owocujących, bo za bardzo lubię owoce. Z tego względu np.: zrywam kwiaty jabłoni tylko z drzew rodzących psiurowate dzikie jabłka, z róż karbowanych obrywam same płatki, a wodę czereśniową zdarzało mi się przygotowywać z kwiatów drzewa ściętego pod budowę. (W sumie jedynym wyjątkiem jest dziki bez, z którego bardziej kocham kwiaty (KLIK syrop z kwiatów bzu) niż owoce (KLIK syrop z owoców dzikiego bzu).) Dlatego też jestem niechętna zrywaniu liści poziomek, zbyt kocham te aromatyczne owoce, by osłabiać ich krzaczki. Ale że moja poziomkowa plantacja na balkonie nieco się wyrodziła, postanowiłam wymienić część krzaczków o zbyt drobnych liściach, a część porozdzielać, stąd też wzięły się liczne ofiary w postaci poziomkowych listków. Ofiara nie poszła na marne, lecz na herbatkę 🙂

Listki poziomek można poddać fermentacji (ugnieść, zamknąć w słoiku w ciepłym miejscu na cały dzień, wysuszyć), ale mnie zdecydowanie bardziej smakują po prostu ususzone. A najbardziej lubię je pomieszać z zieloną herbatą, bardzo fajnie te liście uzupełniają swoje smaki. Jeżeli zbieracie listki z dziko rosnących poziomek, bezwzględnie pamiętajcie o ich dokładnym umyciu (przed suszeniem).

herbatka z liści poziomek, wild strawberry leaves brew, strawberry leaves tea, herbatka poziomkowa

Wierzcie lub nie, ale tą filiżankę kupiłam specjalnie do poziomkowej herbatki 😉 Zastanawiałam się, w jakim naczyniu najlepiej zaprezentować światu ten napój. A kiedy ją zobaczyłam na używanych gratach, wiedziałam, że muszę ją mieć! Bo ta filiżanka została wprost stworzona dla herbatki z liści poziomek!
Boszzzz, to już poważne skrzywienie blogerskie 😛

Herbata z liści poziomki podobno jest dobra dla alergików 😉
Smacznego! 

P.S. Przypominam, że dziś ostatni dzień konkursu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s