Gdy słowo staje się ciałem…

Powiem Wam, że to niesamowicie cudowne uczucie, gdy słowa rzucane w przestrzeń trafiają na podatny grunt. Moja praca nieraz potrafi dać mi ogromną satysfakcję, kiedy widzę jak studenci wdrażają w życie zdobytą wiedzę. To cudowne uczucie! A ostatnio okazało się, że oddziałuję również na odległość 🙂 Pamiętacie obrazki „Zjedz warzywo”? Umieściłam je w fejsbukowym albumie TUTAJ. Otóż moja akcja zainspirowała uczniów z Zespołu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie i ich nauczycielkę Hannę Jaskułę do przygotowania akcji prozdrowotnej.

zjedz warzywo

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowywali sałatki z warzyw i owoców, były dekoracje tematyczne, a na ścianach wisiały plakaty wg moich projektów. 

zjedz warzywko

Podobno akcja cieszyła się wielkim powodzeniem 🙂 Super!

W tej samej szkole przygotowano też wystawy: „Poznaj 100 roślin” i „Magia ziół” z roślinami zasuszonymi metodą zielnikową, przepięknymi zakładkami do książek i tekstami z 1000 roślin. (A propos wiecie, że 1000roslin.pl obchodziło niedawno urodziny? :))

100 roślin

Gdzieś tam nawet przewinął się mój kalendarz, a krakersy z sosną ponoć zrobiły furorę!

Piękna wystawa! A wszystko takie śliczne, takie schludne! Ileż pracy wymagało jej przygotowanie, choćby samo suszenie ziół zajęło całe lato. Jestem pełna podziwu!

100 roslin, magia ziół

Zdjęcia wykonane przez panie Agnieszkę Maczkowską i Mariolę Kosyrę przesłała mi pani Hanna Jaskuła. Bardzo dziękuję za podzielenie się nimi! Jestem szczęśliwa, że moje pomysły inspirują tak twórcze działania. To wspaniałe uczucie wiedzieć, że treści tworzone na blogu w pozytywny sposób funkcjonują także poza nim. Czuję się dumna i ogromnie dziękuję!

A pozostając w temacie słów, które zmieniają się w materię, to w sobotę 25 kwietnia, proszę, odwiedźcie WZORY – Warszawskie Targi Designu (klik), gdzie odbędzie się moje spotkanie autorskie w związku z najnowszą książką: „Słodki sposób na alergię”. Zapraszam serdecznie 🙂

Do zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s