Koktajl na zdrowie goji aronia i brzoza

Dziwną mamy zimę tego roku, ale ani się nie spodziejemy, a zaraz chuchnie i dmuchnie zawieruchą, że nosy posinieją. Brrr… Jak widzę te wszystkie kiełkujące roślinki, mam ochotę krzyczeć: „Schowajcie się, w niedzielę ma być mróz!”

Wiele ostatnio można przeczytać, że w zimie nie powinno się jeść owoców, bo jakoby wychładzały organizm. Poza tym w zimie, w śniegu, w mrozie nie ma owoców, a jedyne wartościowe owoce to lokalne i sezonowe. Może i trochę racji w tym jest, jednak nie wolno zapominać, że zimą sezonowymi i lokalnymi owocami są – przetwory. A owoce, również te przetworzone to bogactwo flawonoidów, niesamowicie potrzebnych substancji, których działanie nie ogranicza się do przeciwutleniania. Dlatego zapraszam na koktajl z pasteryzowanych niesłodzonych soków owocowych i drzewnych. Goji nie jest lokalny, ale ma przyzwoity smak i wielką moc 😉

sok brzozowy, aronia, goji

Koktajl Goji Aronia Brzoza

Na 1 porcję:
80 ml soku z aronii
50 ml soku z owoców goji
100 ml soku z brzozy
ciepła woda do uzupełnienia szklanki

Składniki wymieszać i wypić od razu.

Dla wyjaśnienia: to nie jest wpis sponsorowany, ale zapraszam do konkursu sponsorowanego przez firmę Oleofarm (jeszcze czas dołączyć), bo ich soki są dobre. Gdyby nie były dobre i zdrowe, to bym ich nie piła. Wykorzystuję je w swoich badaniach (niesponsorowanych przez żadną firmę), podobnie jak soki konkurencyjnej firmy. I gdyby ktoś pytał, to soki tej drugiej firmy też są dobre.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s