Piwo z galaretki – pomysł na Prima Aprilis

Prima Aprilis blisko, pora więc odkurzyć pomysł z oszukanym piwem. Ostatnio nabrałam tak gości na przyjęciu urodzinowym Córci;) Dziewczynki najpierw były zaszokowane, a potem z bananowymi uśmiechami szokowały rodziców, że ciocia Gosia dała im piwo;) Jeżeli chcecie podać taki deser dzieciom, musicie uwzględnić, czy dzieci są wystarczająco dojrzałe, żeby zrozumieć dowcip, a nie brać go za przyzwolenie do picia piwa.

Co prawda Wielkanocna obfitość posiłków raczej nie sprzyja podawaniu złocistego trunku, to pewnie najbardziej wytrwali piwosze skuszą się na szklaneczkę jęczmiennego napoju.

Piwo z galaretki, pomysł na Prima Aprilis, oszukiwane piwo, piwo żart

Oszukiwane piwo na Prima Aprilis

1 galaretka pomarańczowa
400 ml wody

Zagotuj wodę i rozpuść w niej galaretkę. Galaretkę wystudź, a kiedy będzie już na granicy tężenia (musi być jeszcze płynna, ale już delikatnie czuć, że gęstnieje), przelej część do kufli (polecam małe naczynia, pół litrową porcję ciężko zjeść na raz, ale najlepiej wybrać szklankę, z której zazwyczaj ofiara żartu zazwyczaj pija), zaś resztę zmiksuj na najwyższych obrotach. Powstanie pianka, którą należy wyłożyć na wierzch „piwa”. Odstaw je do lodówki do całkowitego stężenia.

Piwo z galaretki, pomysł na Prima Aprilis, oszukiwane piwo, piwo żart

Jeżeli chcesz, żeby „piwo” miało bardziej naturalny kolor, możesz dodać łyżeczkę brązowego cukru lub na chwilę zanurz w wodzie torebki herbaty ekspresowej.

Jeżeli trudno Ci ocenić, czy galaretka już się zsiada, to możesz spróbować miksować wcześniej, najwyżej wtedy piana się nie utrzyma, po czym spróbuj ponownie za chwilę. A jak się przegapi ten moment i galaretka się zsiądzie, można wstawić miskę z galaretką do naczynia z ciepłą wodą – galaretka ponownie się rozpuści i po chwili można próbować miksować jeszcze raz.

Piwo z galaretki, pomysł na Prima Aprilis, oszukiwane piwo, piwo żart

Biorąc pod uwagę ilość udostępnień mojego przepisu, trzeba się spieszyć z wykonaniem, zanim wszyscy piwosze nie poznają tego dowcipu 😉 Choć oczywiście tylko nieliczni wybrańcy będą wiedzieć, kto ten dowcip wymyślił… Ach, ciężkie jest życie anonimowego geniusza 😀

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s