Piwo z herbaty

Sezon grillowo-meczowy sprzyja spożyciu napojów chmielowych. W związku z tym warto wysilić się na mały dowcip kosztem piwoszy.

piwo z galaretki, piwo z herbaty

Zapraszacie gości np na wspólne oglądanie meczu i podajecie im piwo z piękną pianką…

piwo z galaretki, piwo z herbaty, tea beer, jelly beer

Jednak kiedy usiłują je wypić, możecie obserwować całą galerię niesamowitych reakcji. Doświadczenie wprost bezcenne! Tylko pamiętajcie, żeby mieć w odwodzie prawdziwe piwo w celu ukojenia najgorętszych żali;)

Ostatnio kilka osób odświeżyło mój pomysł na oszukańcze piwo. Dowcip jest rzeczywiście przedni:) Bardzo się cieszę i jest mi niezmiernie miło, że korzystacie z mojego pomysłu. Ale mam przy tym jedną prośbę, która narasta we mnie od jakiegoś czasu, a boję się nachalnie ją wypowiedzieć (choć kilka razy z bijącym sercem i gulą w gardle to zrobiłam). Nie wstydźcie się przyznać, że coś nie jest Waszym pomysłem. Naprawdę ludzie będą zachwyceni Waszym wykonaniem. Nie każdy zawsze musi mieć genialne pomysły. Nikt nie ma. Korzystamy wzajemnie ze swoich inspiracji i nie ma w tym niczego wstydliwego. Napisanie, że „Pomysł znaleziony u … (link)” naprawdę nie boli. I wcale nie trzeba źródła skitrać malusieńkimi literkami hen hen za serią zdjęć, bo i tak osobom zaglądającym do Waszego wpisu będzie się podobało. Moim zdaniem lepiej być uczciwym człowiekiem niż fałszywym geniuszem, a ten link to jest podziękowanie za inspirację. Chyba ładnie jest mówić: dziękuję?

Ale wracając do tematu piwa, skorzystałam z własnych rad i żeby bardziej uwiarygodnić kolor zawartości kufli, wodę zastąpiłam naparem herbacianym. Galaretka pomarańczowa jest dobra, jednak herbaciana jest po prostu czadowa!

Czyż ono nie jest wiarygodne? 😉

piwo z galaretki, piwo z herbaty, tea beer, jelly beer

Do jasnego piwa użyłam galaretki cytrynowej, ciemne piwo uzyskałam przez dodatek brązowego cukru muscovado.

Fałszywe piwo z galaretki herbacianej

Jasne:
1 galaretka cytrynowa
2 torebki herbaty

Ciemne:
1 galaretka pomarańczowa
4 torebki herbaty
2 łyżeczki cukru dark muscovado lub melasy

Herbatę zaparzyć w 400 ml gorącej wody, po kilku minutach wyjąć torebki i rozpuścić w naparze galaretkę. Ciemne piwo przyciemnić melasą lub cukrem, które jednocześnie osłodzą bardzo mocny napar.
Galaretkę wystudzić, a kiedy będzie już na granicy tężenia, przelać większość do kufli (polecam małe naczynia, pół litrową porcję ciężko zjeść na raz;)), zaś resztę zmiksować na najwyższych obrotach. Piankę przelać na wierzch „piwa” i odstawić do lodówki do całkowitego stężenia.

Ups! Jedno się wywróciło!

piwo z galaretki, piwo z herbaty, tea beer, jelly beer

Ojej, a nawet stanęło do góry dnem!

piwo z galaretki, piwo z herbaty, tea beer, jelly beer

Piwo z galaretki herbacianej to moja druga (obok herbaty w torebkach) propozycja do konkursu Irving „Z herbatą w roli głównej”. Do zrobienia deseru użyłam herbaty Irving cytrynowej.

piwo z galaretki, piwo z herbaty

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s