JADALNE KWIATY W LECIE

W lecie w swoich ogródkach możecie znaleźć między innymi takie jadalne kwiaty:

jadalne kwiaty w lecie, letnie jadalne kwiaty, kwiatki do jedzenia, edible flowers in summer, trocheinnacukiernia.home.blog

Bratki, nasturcje, lawenda, nagietki, goździki, pelargonie, petunie, begonie, malwy, niecierpki nowogwinejskie, ogórecznik, aksamitki, stokrotki, róże, maki, chabry, rumianek, liliowce i jeszcze wiele, wiele innych. Lato to czas kwiatowego bogactwa. Nie sposób zebrać na raz wszystkich jadalnych kwiatów kwitnących latem, więc to jedynie sugestia;)

Uwaga odnośnie liliowców: raczej odradzam jedzenie ich na surowo, mogą uczulić. Po przetworzeniu są znacznie bezpieczniejsze.

Pamiętajcie, że nie wolno zrywać kwiatów do jedzenia na terenach zanieczyszczonych i w pobliżu dróg. Do jedzenia nie nadają się kwiaty z kwiaciarni i sklepów ogrodniczych. Nie jedzcie kwiatów, które mogły mieć kontakt ze zwierzęcymi odchodami. I pamiętajcie, żeby nie jeść kwiatów roślin trujących!

Więcej informacji o jadalnych kwiatach znajdziecie w książce „Jadalne kwiaty„.

Smacznego kwiatka:)Klub Kwiatożerców, klub kwiatkojadów, trocheinnacukiernia.home.blog, trochę inna cukiernia, jadalne kwiaty, edible flowers

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s