Rukola z szynką, winogronami i bratkami

Tak sobie skomponowana sałatka na obiad zamiast zupy. Ostatnio często jadamy sałaty na obiad. Po pierwsze dlatego iż zaczął się sezon na sałaty gruntowe, a po drugie z sałatką jest mniejsze ryzyko, że coś rozgotuję lub przypalę. Na co niestety mam ogromne szanse tkwiąc nieustannie uwięziona pod Małym Ssakiem;)

rukola z szynką, winogronami i bratkami, roccola with ham grapes and pansies, pasies salad, sałatka z bratkami, sałatka z kwiatami

Bratki kupione z sadzonek niewiadomego traktowania (pryskanie, nawożenie etc) można uznać za jadalne, kiedy przynajmniej trzy razy zbiorzecie z nich pełen plon kwiatów na bukiety (przydają się na przykład na imieniny;))

jadalne kwiaty, edible flowers

lub na dekorację stołu:

jadalne kwiaty, edible flowers

Dopiero po trzecim kwitnieniu można zacząć zbiory spożywcze. Jeżeli macie własne sadzonki, wystarczy poczekać, aż porządnie rozkwitną. Częste ścinanie kwiatków powoduje, że roślina wypuszcza wciąż nowe pąki.

rukola z szynką winogronami i bratkami, ruccola with ham grapes and pansies, pasies salad, sałatka z bratkami, sałatka z kwiatami, edible pansies

W mojej sałatce oprócz bratków znalazły się:

rukola
szynka surowa wędzona (westfalska)
winogrona
pestki dyni
oliwa z oliwek, miód, sok cytrynowy

Ach, piękne jest życie Kwiatożercy! 🙂

    . Klub Kwiatożerców, klub kwiatkojadów, kwiatki do jedzenia, trocheinnacukiernia.home.blog, trochę inna cukiernia, jadalne kwiaty, edible flowersPrzepis ukazał się w wiosennym magazynie Polska gotuje 2/2012.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s