Różowa galaretka z pianką i różowe kuleczki z galaretki

Czy marzycie czasem, żeby być bohaterkami? Heroinami przenoszącymi góry i rzucającymi wagonami kolejowymi, które potrafią się obejść bez snu przez kilka dni i strzelać z kałacha jedną ręką?

Bo ja wcale nie chcę być bohaterką. Chcę sobie spokojnie i nudno żyć. Nie chcę być zmuszona do podejmowania heroicznych wyzwań. Nie chcę codziennie walczyć. Nie chę dzień w dzień patrzeć śmierci w oczy i śmiać się z niej. Jestem tchórzem. Dlatego się badam.

Kilka lat temu ten strach mnie zmienił. Utwierdziłam się w przekonaniu, że jestem tchórzem i nie chcę być bohaterką. Nie chcę, żeby moje kochane Drożdżóweczki musiały być dzielne i bohaterskie. Choć niektórych badań się brzydzę lub boję, to bardziej się boję ich zostawić.

Kończy się Różowy Tydzień. Solidaryzujemy się, wzruszamy, informujemy, przekonujemy i bla bla bla, pitu pitu. Pieczemy i gotujemy na różowo, bo różowy jest fajny. Tylko że to nie chodzi o to, żeby przypinać różową wstążeczkę. Chodzi o to, żeby żyć.

kropelki z galaretki, Różowy Tydzień

W czasie samoobmacywania można spokojnie wyczuć guza wielkości 4 mm. Niemal wszystkie guzy poniżej 1 cm są całkowicie wyleczalne. Żeby tak urosnąć, guz potrzebuje kilku lat, więc jeżeli raz na 2 lata zrobicie USG i co miesiąc się same sprawdzicie, będziecie mogły sobie spokojnie żyć. W dodatku zdecydowana większość zmian, jakie powstają w tkance piersiowej w ogóle nie ma nic wspólnego z nowotworem. Jesteście bohaterkami, czy – tak jak ja – tchórzami?

Kolega z liceum – onkolog, opowiadał mi ostatnio o kobiecie, która przyszła z 10 cm guzem. Umrze.
Ja nie mam nawet takich dużych piersi.

A galaretka, jak to galaretka. Domowa, truskawkowa, różowa. O niej opowiem jutro, bo to już zupełnie inna bajka.

Różowa galaretka z pianką i różowe kuleczki z galaretki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s