Nie-makaroniki nie-kawowe

O makaronikach myślałam od dawna. Od tak dawna, jak dawno okazało się, że Córcia może jest białka jaja;) Lutowa Weekendowa Cukiernia była świetnym pretekstem. I jeszcze muszę tu wyrazić swoje uznanie dla Olci, która doskonale zgrała swoje przepisy proponując ciastka, które pozwalają zużyć nadmiar białek z pączków.

ok 100 g białek (w tym przepiórcze z pączków)
40 g drobnego cukru
200 g cukru pudru (dałam ok 100)
120 g mielonych migdałów
1 łyżka kawy zbożowej rozpuszczalnej (bo dziecku nie dam kofeiny)

+ gorzka czekolada

Z wykonaniem odsyłam do Gospodyni. I co?

makaroniki z kawą zbożową i czekoladą

I nie wyszły mi. Przynajmniej nie tak jak powinny;) Pomijając już fakt, że były krzywe jak półtora nieszczęścia, to były pyszne, a kawa zbożowa nadała im zupełnie zaskakujący silnie orzechowy smak. Moja Córcia zżerała je niemal z takim samym zapałem jak swoją pierwszą jajeczną miłość – bezy.
Patrzyłam jak pięknie zaczynają wyrastać w piekarniku i nagle: puff!… Skok napięcia w piekarniku i wszystkie klapły. Choć być może jednak ten cukier był potrzebny do funkcji strukturalnych? A ja po prostu muszę się od nowa nauczyć piec z użyciem jajek 🙂

Wszystkim dziewczynom, które piekły – wyszły pokazowe makaroniki, a przynajmniej tylko te dziewczyny się pochwaliły;) Ja się nie wstydzę moich klapków, bo były przepyszne:) I wcale nie żałuję tego cukru. Tylko kiedy się wzięłam do smarowania czekoladą, Córcia podniosła wrzask: NIE! NIE! NIE RÓB TEGO!!! – Ale czemu? – Bo ja nie chcę.

makaroniki z kawą zbożową i czekoladą

Jej strata:) Kilka posmarowałam i zjedliśmy z W z ogromną przyjemnością. Kruche na zewnątrz, wilgotne lekko ciągliwe wewnątrz, a czekolada wydobyła z nich nowe akordy smaku. Ech… Żałuję, że tylko dwie blachy były…

A makaroniki, kiedyś mi wyjdą takie jak na obrazkach;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s