Upragnione nasturcje

Dziewczyny, w przyszłym roku siejcie nasturcje! Koniecznie!

Dziś ostatnia już część wakacyjnych pocztówek.

Nie wiedziałam, czy się śmiać, czy płakać, kiedy u gospodyni na wakacjach zobaczyłam cały szpaler nasturcji. Moje upragnione kwiaty, których tak bardzo brakowało mi w Kwiatowej Książce Kucharskiej, i których szukałam bezskutecznie po całym Krakowie i okolicach, pięknie i radośnie sobie kwitły łu podnóża Tater.

nasturcje, nasturtium, jadalne kwiaty, jadalne nasturcje

Nie miałam odwagi prosić gospodyni o pozwolenie zerwania bukieciku tuż przed powrotem a tym bardziej nie chciałam ukraść całego pęczka i przywieźć go do domu, choć rozważałam obie opcje;) Już i tak uważała mnie za dziwadło:/ Dlatego też tylko kilka razy je delikatnie podskubałam:P Rosły tak bujnie, że klomby nic na tym nie straciły ze swojej urody.
Swoją drogą zdumiało mnie jak pięknie rosły kwiaty w górskim klimacie. Tak ogromnych pelargonii, wybujałych pnących róż, czy nawet zwykłej koniczyny o kwiatach wielkości dziecięcej pięści nigdzie indziej nie widziałam.

nasturcje, nasturtium, jadalne kwiaty, jadalne nasturcje

W każdym razie, nasturcje smakują jak… rzeżucha:) Jak słowo daję! Doskonały, ostry smak rzeżuchy, może nie aż tak szczypiący, tyle że zamknięty w prześlicznych jaskrawych płatkach. Teraz już nic mnie nie powstrzyma przed wysianiem jej w przyszłym roku na balkonie:)

nasturcja, nasturtium, jadalne kwiaty, jadalne nasturcje

Próbowałam jej prosto z łodyżki – pycha! Doskonale nadaje się do wszelkich kanapek: z serem, twarożkiem, wędliną, rybą, a nawet z samym masłem oraz do różnorodnych sałat i sałatek. No i ten wygląd! Ten smak! To połączenie wyglądu i smaku! 😀 Absolutnie doskonały kwiat kulinarny. SUPER!

Młode listki też są jadalne:) A jakie fotogeniczne! Tylko trzeba się śpieszyć zanim mały upiorek nie postrąca wszystkich kropli deszczu;)

liść nasturcji, nasturtium leaf, jadalne nasturcje

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s